Превышен лимит товаров для текущего тарифного плана

Батурин срібло монета 10 грн 2005

 Батурин срібло монета 10 грн 2005
Серія: Гетьманські столиці
Срібна монета присвячена столиці Гетьманщини, резиденції гетьманів Лівобережної України Д.Многогрішного, І.Самойловича, І.Мазепи та К.Розумовського - Батурину. Починаючи з 1669 року тут розміщувались і функціонували вищі урядові установи, мешкали представники козацької старшини. Зруйнований у 1708 році за наказом царя Петра І, Батурин відродився і вдруге й востаннє став столицею козацької держави за гетьмана Кирила Розумовського, але назавжди залишився символом національної державності.
10 гривень,
рік випуску: 2005 рік
Тираж: 5000 шт,
Метал: срібло (Ag 925),
Маса 31,1 грама
На аверсі монети зображено угорі малий Державний Герб України на тлі променів, які символізують мрію про незалежну Україну, нижче півколом розміщено напис УКРАЇНА, по обидва боки монети - запорожців з ікони Покрови Січової, унизу написи в три рядки 10/ ГРИВЕНЬ/ 2005, а також позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено чотири портрети в медальонах, під якими на стрічці написи у два рядки ДЕМ`ЯН МНОГОГРІШНИЙ/ ІВАН САМОЙЛОВИЧ/ ІВАН МАЗЕПА/ КИРИЛО РОЗУМОВСЬКИЙ, над портретами - герб міста, під стрічкою - вид Батурина з лубочної картини середини XIX ст., угорі півколом у два рядки розміщено написи ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ/ БАТУРИН.
| Создай свой интернет-магазин бесплатно!